صفحه اصلي
بخش آموزشی جشنواره ملی کتابت قرآن آغاز می‌شود
با اعلام دبیرخانه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم مهلت ثبت‌نام در بخش آموزشی این جشنواره به پایان رسیده و کلاس‌های آموزشی از اواخر فروردین آغاز می‌شود.

مهلت ثبت‌نام هنرمندان برای حضور در بخش آموزش جشنواره ملی کتابت قرآن کریم پایان یافته و این کلاس‌های آموزشی از اواخر فروردین با حضور ۸۹ نفر آغاز خواهد شد.


بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم، در مجموع آثار ۱۱۰ هنرمند دانشجو برای ارزیابی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و پس از سطح‌سنجی، نفرات انتخابی از بین این افراد، به مرحله آموزشی جشنواره راه پیدا کردند.


همچنین این دبیرخانه آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش مسابقه این جشنواره را ۳۱ اردیبهشت اعلام و از دانشجویان هنرمند دعوت کرده است تا با مطالعه دقیق فراخوان و قوانین ارسال اثر مندرج در سایت این جشنواره به نشانی ketabat.isqa.ir آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.


یادآور می‌شود؛ جشنواره ملی کتابت قرآن کریم با هدف تقویت مناسبات و تعاملات علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان در سطح ملی با محوریت قرآن کریم، تکریم جایگاه والای زنان و کرامت انسانی آن‌ها با توجه به محور قرار گرفتن سوره مبارکه حضرت مریم(س)، شناسایی دانشجویان علاقه‌مند به کار در زمینه قرآنی و حمایت از آنها، حمایت در راستای گسترش هنر قرآنی، ارائه آموزش‌های لازم برای تربیت هنرمندان متعهد و جوان، شبکه‌سازی گروه‌های هنری و ایجاد روحیه کار گروهی در دانشجویان در رشته‌های کتابت و قطعه‌نویسی در خطوط نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث برگزار می‌‎شود.


بازگشت